Lycan rehberi

Lycan Rehberi

Metin2’ye yeni eklenen Lycan karakterinde statülerin doğru dağılımı için bilgiler vereceğiz. Lycan Rehberi Lycan statüleri, Büyülü Silah Sura’nın statülerine benzemektedir.

Lycan Statü Dağılımı ve Taktikler

VIT tüm karakterlerde olduğu gibi 40 can ve 1 savunma desteği bulunmaktadır. Her alanda karakteri güçlendirecek bir statü özelliğidir. Karakteri kasarken, 1-1 vs’lerde ve lonca savaşlarında sizi öne geçirecektir.
INT Kırmızı Kurt Ruhu becerimizi inanılmaz oranda güçlendiriyor.
DEX Saldırı gücü olarak +0/1 oranında ve saldırı becerilerini de güçlendirmektedir.
STR Saldırı gücü olarak +1/2 oranında ve saldırı becerilerini DEX gibi güçlendirmektedir.

Lycan statüleri bu şekilde olmalıdır.
Becerileri incelemek gerekirse,
Yırtma: Bedensel Savaşçı karakterimizin Üç Yönlü Kesme becerisine benzer bir türü bulunmaktadır. Her vuruş için ayrı olarak ortalama %20 kritik vuruş şansı bulunmaktadır.
Kurt Nefesi: Bu becerimiz, karakterimize ortalama hasar gücü ve sersemletme şansı oranı sağlamaktadır.
Kurt Atlayışı: Rakip ile arayı kapatmak için, Bıçakçı Ninja karakterimizin Hızlı Saldırı becerisine benzer bir türü bulunmaktadır. Üstelik hasarı da oldukça yüksektir.
Kırmızı Kurt Ruhu: Bu becerimiz Büyülü Sura karakterimizin Büyülü Keskinlik skilline benzemektedir. INT statüsüyle güçlenen bir beceridir. Fakat düşük seviyelerde pek etkisi olmamakla beraber savunmayı düşürmektedir.
Çivit Kurt Ruhu: Bu becerimiz saldırı hızımızı ve beden bloklama şansımızı arttırmaktadır. Ayrıca bu skillimizi dost birimlere de yansıtabiliyoruz.

lycan rehberi

Skill dağılımını iki türlü yapma şansımız var;

Beceriler ile kasılırım (VS Dostu):
Statü Dağılımı: DEX – VIT- INT
Beceri Dağılımı: Kurt Pençesi > Yırtma <> Kırmızı Kurt Ruhu
Öncelikle DEX ile VIT statülerini dengede tutarak ilerlemeye çalışın ve VIT’i tercihinize bağlı 50’de bırakarak, DEX ve INT tamamlayın. Becerilerde ise toplu halde canavarlara atak yapmak için Kurt Pençesini kullanacağız.

Binek ile kasılma (VS’lerde Zayıf):
Statü Dağılımı: DEX – VIT – INT
Beceri Dağılımı: Kurt Pençesi > Kırmızı Kurt Ruhu <> Çivit Kurt Ruhu

Bu sistemde ilerlemek için 35 Level karaktere sahip olmalı ve Zırhlı at için görevleri tamamlamanız gerekmektedir. Bu sebepten ilk aşamada kasılırken becerilere ihtiyaç duyacağımızdan DEX ve VIT yine dengeli olmalıdır. Başlangıçta INT statüsüne odaklanmayacağımız için Kurt Pençesi becerimizi master yapmalıyız.

lycan rehberi

Kısaca Lycan rehberi bu kadardı. bir diğer makalede görüşmek üzeri…

Lycan rehberi” için 6 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir