Metin2 Lycan

Metin2 Lycan

Metin 2 oyunu ilk kurulduğunda 4 adet karaktere sahipti. Şaman, Sura, Ninja ve Savaşçı. Her ne kadar oyuncular savaşçı karakterinin üzerine haddinden fazla düşmüş olsa da diğer karakterleri de kullanan kişiler bir hayli fazla sayıda idi. Oyunculardan bazıları kimsenin kullanmadığı Şaman karakteri ile adeta diğer oyunculara oyunu dar ediyordu. Bu oyunda resmen her oyuncuya uygun karakterler mevcuttu. Daha sonra Metin 2 oyunu kurucuları bir karakter daha getirme kararı aldı. Bu karakter hem de diğer karakterlerden çok farklı olacaktır. Şaman, Ninja, Sura ve Savaşçı karakterleri bir insan iken Lycan adında Kurt Adam olan bir karakter gelecekti. En başta oyuncular bu karakterin gelmemesini istedi. Bunun en büyük sebebi ise bu karakter geldikten sonra oyunun baştan aşağıya değişeceği korkusuydu. Aynen öyle de oldu. Ama tam tersi bir şekilde. Oyuna gelen yeni zırhlar ve yeni silahlar Lycan karakterini kullananlar tarafından alınmaya başladı.

Bir anda büyük bir ilgi görmeye başlayan Lycan karakterinin en başta farklı bir haritada başlaması oyuncuların kendilerini farklı hissetmesine sebep olsa da yine aynı yere döneceklerini bilerek oynadılar.

lycan

Oyunun en çok kullanılan karakteri olan Savaşçı karakteri artık Lycan karakterini rakip olarak bellemeye başladı. Uzun zamandır birçok oyuncunun tercih ettiği Lycan karakteri en az diğer karakterler kadar güçlü bir karakter olarak karşımıza çıkıyor. Oyuncuların tercih etmekte bir kararsızlık yaşamamasının sebebi ise eski ön yargıların ortadan kalkmış olması oldu. Artık insanlar karakterin nasıl bir karakter olduğuna değil, nasıl oynanırsa iyi sonuçlar alınacağını umursar bir duruma geldi. Böyle olması oyun kurucularının da aşırı derecede hoşuna gidiyor. Bu sayede oyun içerisinde rahat değişiklikler yaparak bu değişiklikleri oyunculara rahat bir şekilde kabul ettiriyorlar. Ama karakter yenilemesi gerçekten de çok akıllıca bir hamle oldu. Oyuncular tam oyundan bıkmış bir durumda iken böyle bir karakter ile oyuncuların karşısına çıkması, Metin 2 oyununa adeta bir şans daha verdi.

Metin2 Lycan yazımız bu şekildeydi diğer yazılarımızda görüşmek üzeri istediğiniz konuları, hileleri belirtiniz bizde sizler için paylaşalım. Metin2 rehber ekibi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir