Realm Royale Rehber

Realm royale

Bu yeni çıkan henüz alfa sürümünde olan bir oyundur. Oyunun mantığı piyasada ki bir çok Hayatta kalma oyunu gibi Battleroyale oyunudur. Realm royale rakiplerine kıyasla yani pubg ve fortnite ile kaşılaştırdığımız da karakter oyuncuya çok yönlü oyun oynama imkanı sunmaktadır. Burada karakterler class olarak birbirinden ayrı yeteneklere ve büyülere sahiptir. Kısacası birbirinden farklı karakterler ile oynama seçeneğiniz mevcut ve her oyun başı bu 5 karakterden istediğinizi seçip oynama imkanına sahipsiniz. Bu karakterler neler peki gelin bi bakalım.

1- Warrior ( Savaşçı )

2- Engineer ( Mühendis )

3- Assasin ( Süikastci )

4- Mage ( Büyücü )

5- Hunter ( Avcı )

Toplam 5 karakter ile realm royale oyunu oynayabilmekte siniz. karakterler hakkında biraz konuşacak olursak öncelikle her karakterin kendine has 4 adet Büyüsü bulunmaktadır ve Bunlardan sadece 2’sini seçip karakterinize alabilmekte siniz. Ve her karakterin 1 adet kendine has kaçma , yakalama tarzında bir adet skill’i bulunmaktadır F tuşunda bulunan bu skill karakterden karaktere değişmektedir. Peki bu Realm royale da bulunan karakterler hakkında biraz daha bilgi verelim.

Karakterlerin özellikleri

Warrior ( Savaşçı ) : F tuşu ileri atılmaya bir nevi ileri doğru zıplar hızlı şekilde Pasifi ise Can doldurmaya yarar. Gelelim

Engineer (Mühendis) F tuşu düz şekilde yukarı zıplar , savaşçıdan daha yükseğe zıplamaktadır fakat bu skilli kullandığınızda açıkta iseniz vurulma şansınız yüksek biraz yavaştır. Engineer bu oyundaki güçlü diyebilceğimiz karakterlerden pasifi ise armor doldurmasıdır.

Assasin ( Süikastçi ) oyunda genelde sona kalan kişilerin aldığı karakterdir. Tabiki de hepsi ile sona kalma şansınız aynı fakat oyunda gördüğüm kadarı ile 3 karakterin sona kalma olasılığı yüksek bu da onlardan biri , gelelim F tuşuna bir nevi ışınlanma mause ile baktığınız yöne bu yön pençere vs. de olabilir kullandığınızda içeri ışınlar. Ve en büyük artılarından biri ise sensör isimli skill’i oyunda bulduğunuzda gerçekten işe yarar binaya attığınızda düşmanlarınızın yerini gösteren bir skill’dir. Realm royale karakterlerinin başında gelir

Mage ( Büyücü ) F tuşu bir süre uçabilme yeteneği sağlar camlardan girebilir veya bir yere çıkabilirsiniz. Büyücü bir aralar oyunun çok tercih edilen , en güçlü denilen şampiyonu idi. Ama sürekli yamalar geliyor ve düzenlemeler olacaktır.

Hunter ( Avcı ) ya gelirsek f tuşu takla atmasına yarar çevirdiğiniz yöne doğru.

Realm royale karakterlerinden bahsettik fakat daha açıklanması gereken detaylar oyun içinde bi hayli fazla. Ve oyun alfa da olduğundan her geçen gün geliştirilmekte yani sürekli yenilikler olmaktadır. Son olarak oyun içi League of legends tarzı Lig sistemi mevcuttur Diamond > Platinum > Gold > Silver > Bronz şeklindedir Elmastan yukarısı varmı bilmiyorum şuanda elmas liginde oynamak tayım.

Realm royale rehber 1.bölüm umarım yararlı olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir